Programul si rezultatele meciurilor de la Campionatul Mondial din Rusia 2018

Grupa A:
14 iunie, ora 17:00 – Rusia – Arabia Saudita (Moscova, Lujniki)    Rezultat:   5 – 0
15 iunie, ora 14:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg) Rezultat:   0 – 1
19 iunie, ora 20:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg) Rezultat:   3 – 1
20 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Arabia Saudita (Rostov-pe-Don) Rezultat:   1 – 0
25 iunie, ora 16:00 – Uruguay – Rusia (Samara) Rezultat:   3 – 0
25 iunie, ora 16:00 – Arabia Saudita – Egipt (Volgograd) Rezultat:  2 – 1

Grupa B:
15 iunie, ora 17:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg) Rezultat:   0 – 1
15 iunie, ora 20:00 – Portugalia – Spania (Soci)  Rezultat:   3 – 3
20 iunie, ora 14:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki) Rezultat:   1 – 0
20 iunie, ora 20:00 – Iran – Spania (Kazan) Rezultat:   0 – 1
25 iunie, ora 19:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad) Rezultat:   2 – 2
25 iunie, ora 19:00 – Iran – Portugalia (Saransk) Rezultat:  1 – 1

Grupa C:
16 iunie, ora 12:00 – Franta – Australia (Kazan) Rezultat:   2 – 1
16 iunie, ora 18:00 – Peru – Danemarca (Saransk) Rezultat:   0 – 1
21 iunie, ora 14:00 – Franta – Peru (Ekaterinburg) Rezultat:   1 – 0
21 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Australia (Samara) Rezultat:   1 – 1
26 iunie, ora 16:00 – Danemarca – Franta (Moscova, Lujniki) Rezultat:   0 – 0
26 iunie, ora 16:00 – Australia – Peru (Soci) Rezultat:   0 – 2

Grupa D:
16 iunie, ora 15:00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak) Rezultat:   1 – 1
16 iunie, ora 21:00 – Croatia – Nigeria (Kalinigrad) Rezultat:   2 – 0
21 iunie, ora 20:00 – Argentina – Croatia (Novgorod) Rezultat:   0 – 3
22 iunie, ora 17:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd) Rezultat:   2 – 0
26 iunie, ora 20:00 – Islanda – Croatia (Rostov) Rezultat:   1 – 2
26 iunie, ora 20:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg) Rezultat:   1 – 2

Grupa E:
17 iunie, ora 14:00 – Costa Rica – Serbia (Samara)  Rezultat:   0 – 1
17 iunie, ora 20:00 – Brazilia – Elvetia (Rostov) Rezultat:   1 – 1
22 iunie, ora 14:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg) Rezultat:  2 – 0
22 iunie, ora 20:00 – Serbia – Elvetia (Kalinigrad) Rezultat:   1 – 2
27 iunie, ora 20:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak) Rezultat:   0 – 2
27 iunie, ora 20:00 – Elvetia – Costa Rica (Novgorod) Rezultat:   2 – 2

Grupa F:
17 iunie, ora 17:00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)  Rezultat:   0 – 1
18 iunie, ora 14:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod) Rezultat:  1 – 0
23 iunie, ora 17:00 – Germania – Suedia (Soci)  Rezultat:   2 – 1
23 iunie, ora 20:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov) Rezultat:   1 – 2
27 iunie, ora 16:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg) Rezultat:   0 – 3
27 iunie, ora 16:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan) Rezultat:   2 – 0

Grupa G:
18 iunie, ora 17:00 – Belgia – Panama (Soci)  Rezultat:   3 – 0
18 iunie, ora 20:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd) Rezultat:   1 – 2
23 iunie, ora 14:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak) Rezultat:   5 – 2
24 iunie, ora 14:00 – Anglia – Panama (Novgorod)  Rezultat:   6 – 1
28 iunie, ora 20:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad) Rezultat:   0 – 1
28 iunie, ora 20:00 – Panama – Tunisia (Saransk) Rezultat:   1 – 2

Grupa H:
19 iunie, ora 14:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak) Rezultat:   1 – 2
19 iunie, ora 17:00 – Columbia – Japonia (Saransk) Rezultat:   1 – 2
24 iunie, ora 17:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg) Rezultat:   2 – 2
24 iunie, ora 20:00 – Polonia – Columbia (Kazan) Rezultat:   0 – 3
28 iunie, ora 16:00 – Senegal – Columbia (Volgograd) Rezultat:   0 – 1
28 iunie, ora 16:00 – Japonia – Polonia (Samara) Rezultat:   0 – 1

Optimi de finala:
30 iunie, ora 17:00 – Fanta – Argentina  (Kazan) Rezultat:   4 – 3
30 iunie, ora 21:00 – Uruguay – Portugalia (Soci) Rezultat:   2 – 1
1 iulie, ora 17:00 – Spania – Rusia (Moscova, Lujniki)
1 iulie, ora 21:00 – Croatia – Danemarca (Novgorod)
2 iulie, ora 17:00 – Brazilia – Mexic (Samara)
2 iulie, ora 21:00 – Belgia – Japonia (Rostov-pe-Don)
3 iulie, ora 17:00 – Suedia – Elvetia (Sankt Petersburg)
3 iulie, ora 21:00 – Columbia – Anglia (Moscova, Spartak)

Sferturi de finala:
6 iulie, ora 16:00 – castigatoarea meciului 1 din optimi – castigatoarea meciului 2 din optimi (Novgorod)
6 iulie, ora 20:00 – castigatoarea meciului 6 din optimi – castigatoarea meciului 5 din optimi (Kazan)
7 iulie, ora 16:00 – castigatoarea meciului 8 din optimi – castigatoarea meciului 7 din optimi (Samara)
7 iulie, ora 20:00 – castigatoarea meciului 3 din optimi – castigatoarea meciului 4 din optimi (Soci)

Semifinale:
10 iulie, ora 20:00 – castigatoarea meciului 2 din sferturi – castigatoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg)
11 iulie, ora 20:00 – castigatoarea meciului 4 din sferturi – castigatoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki)

Locul 3:
14 iulie, ora 16:00 – echipa învinsa în semifinala 1 – echipa învinsa în semifinala 2 (Sankt Petersburg)

Finala
15, iulie, ora 17:00 – castigatoarea semifinalei 1 – castigatoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki)

Voteaza acest articol
label

Add a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.