in Evenimente

Programul si rezultatele meciurilor de la Campionatul Mondial de Fotbal 2010, din Africa de Sud

Programul meciurilor  la CM 2010

Grupa A
Data Ora Meci Televizare
11-iun. 17:00       Africa de Sud    —     Mexic la  TVR 1   Rezultat: 1 – 1
11-iun. 21:30       Uruguay              —     Franta la  TVR 1  Rezultat: 0 – 0
16-iun. 21:30       Africa de Sud     —    Uruguay la  TVR 1   Rezultat: 0- 3
17-iun. 21:30       Franta                 —     Mexic la TVR 1    Rezultat: 0 – 2
22-iun. 17:00       Mexic                 —     Uruguay la Telesport    Rezultat: 0 – 1
22-iun. 17:00       Franta             —    Africa de Sud la TVR 1   Rezultat: 2 – 1

Grupa B
Data Ora Meci Televizare
12-iun. 17:00        Argentina    —  Nigeria la  TVR 1   Rezultat: 1 – 0
12-iun. 14:30        Coreea de Sud    —  Grecia la  TVR 1   Rezultat: 2 – 0
17-iun. 17:00       Grecia    —   Nigeria la  TVR 1   Rezultat: 2 – 0
17-iun. 14:30       Argentina   —    Coreea de Sud la  TVR 1   Rezultat: 4 – 1
22-iun. 21:30       Nigeria    —   Coreea de Sud Telesport   Rezultat: 2 – 2
22-iun. 21:30       Grecia   —   Argentina la  TVR 1   Rezultat: 0 – 2

Grupei C
Data Ora Meci Televizare
12-iun. 21:30      Anglia   —    SUA la  TVR 1   Rezultat: 1 – 1
13-iun. 14:30      Algeria    —   Slovenia la  TVR 1   Rezultat: 0 – 1
18-iun. 17:00     Slovenia    —   SUA la  TVR 1   Rezultat: 2 – 2
18-iun. 21:30      Anglia    —   Algeria la  TVR 1   Rezultat: 0 – 0
23-iun. 17:00     Slovenia   —    Anglia la  TVR 1   Rezultat: 0 – 1
23-iun. 17:00     SUA   —    Algeria Telesport   Rezultat: 1 – 0

Grupa D
Data Ora Meci Televizare
13-iun. 21:30 Germania   —    Australia la  TVR 1   Rezultat: 4 – 0
13-iun. 17:00 Serbia   —    Ghana la  TVR 1   Rezultat: 0 – 1
18-iun. 14:30 Germania   —    Serbia la  TVR 1   Rezultat: 0 – 1
19-iun. 17:00 Ghana   —    Australia la  TVR 1  Rezultat: 1 – 1
23-iun. 21:30 Ghana   —    Germania la  TVR 1   Rezultat: 0 – 1
23-iun. 21:30 Australia   —    Serbia Telesport   Rezultat: 2 – 1

Grupa E
Data Ora Meci Televizare
14-iun. 14:30 Olanda   —    Danemarca la  TVR 1   Rezultat: 2 – 0
14-iun. 17:00 Japonia    —   Camerun la  TVR 1   Rezultat: 1 – 0
19-iun. 14:30 Olanda    —   Japonia la  TVR 1   Rezultat: 1 – 0
19-iun. 21:30 Camerun    —   Danemarca la  TVR 1   Rezultat: 1 -2
24-iun. 21:30 Danemarca    —   Japonia Telesport Rezultat: 1 -3
24-iun. 21:30 Camerun    —   Olanda la TVR 1  Rezultat: 1 -2

Grupa F
Data Ora Meci Televizare
14-iun. 21:30 Italia    —   Paraguay la  TVR 1   Rezultat: 1 – 1
15-iun. 14:30 Noua Zeelanda   —    Slovacia la  TVR 1   Rezultat: 1 – 1
20-iun. 14:30 Slovacia    —   Paraguay la  TVR 1   Rezultat: 0 – 2
20-iun. 17:00 Italia   —    Noua Zeelanda la  TVR 1   Rezultat: 1 – 1
24-iun. 17:00 Slovacia   —    Italia la  TVR 1   Rezultat: 3 – 2
24-iun. 17:00 Paraguay   —   Noua Zeelanda Telesport Rezultat:  0 – 0

Grupa G
Data Ora Meci Televizare
15-iun. 17:00 Coasta de Fildes    —   Portugalia la  TVR 1   Rezultat: 0 – 0
15-iun. 21:30 Brazilia   —    Coreea de Nord la  TVR 1   Rezultat: 2 – 1
20-iun. 21:30 Brazilia    —   Coasta de Fildes la  TVR 1  Rezultat: 3 – 1
21-iun. 14:30 Portugalia   —    Coreea de Nord la  TVR 1  Rezultat: 7 – 0
25-iun. 17:00 Portugalia   —    Brazilia la TVR 1 Rezultat: 0 -0
25-iun. 17:00 Coreea de Nord    —  Coasta de Fildes Telesport Rezultat: 0 -3

Grupa H
Data Ora Meci Televizare
16-iun. 14:30 Honduras   —    Chile la  TVR 1   Rezultat: 0- 1
16-iun. 17:00 Spania    —  Elvetia la  TVR 1   Rezultat: 0- 1
21-iun. 17:00 Chile    —   Elvetia la  TVR 1  Rezultat: 1 – 0
21-iun. 21:30 Spania    —   Honduras la  TVR 1  Rezultat: 2 – 0
25-iun. 21:30 Chile   —    Spania T VR 1 Rezultat: 1 -2
25-iun. 21:30 Elvetia   —    Honduras Telesport Rezultat: 0 – 0

Optimi
Data Ora Meci Televizare

26-Jun 17:00 Uruguay      — Coreea de Sud TVR Rezultat: 2 – 1
26-Jun 21:30 SUA                  —    Ghana TVR Rezultat: 1 – 2
27-Jun 17:00 Germania   —    Anglia TVR Rezultat: 4 – 1
27-Jun 21:30 Argentina    — Mexic TVR Rezultat: 3 – 1
28-Jun 17:00 Olanda   —    Slovacia TVR Rezultat: 2 – 1
28-Jun 21:30 Brazilia   —    Chile TVR  Rezultat: 3 – 0
29-Jun 17:00 Paraguay   —    Japonia TVR Rezultat: 0 – 0(5 – 3)
29-Jun 21:30 Spania   —    Portugalia TVR Rezultat: 1 – 0

Sferturi
Data Ora Meci Televizare Nr. Meci
2-Jul 17:00  Olanda   — Brazilia TVR Rezultat: 2 – 1
2-Jul 21:30 Uruguay   —   Ghana  TVR Rezultat: 1 – 1(5 – 3)
3-Jul 17:00 Argentina    — Germania TVR Rezultat: 0 – 4
3-Jul 21:30 Paraguay    — Spania TVR Rezultat: 0 – 1

Semifinale
Data Ora Meci Televizare Nr. Meci
6-Jul 21:00 Uruguay   — Olanda TVR Rezultat: 2 – 3

7-Jul 21:30 Germania   — Spania TVR  Rezultat: 0 – 1

Finala Mica
Data Ora Meci Televizare
10-Jul 21:30 Uruguay   — Germania TVR 1 Rezultat: 2 – 3

Finala
Data Ora Meci Televizare
11-Jul 21:30 Olanda    — Spania Rezultat: 0 – 1

Datele se vor actualiza cu rezultatele fiecarui meci. Care este favorita ta ? Ce echipa castiga Campionatul Mondial de Fotbal 2010?

Voteaza acest articol

Add a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *